Новини

Підготовка до НМТ-2025: як успішно скласти тест з історії України

НМТ-2025: ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО СКЛАДАННЯ ТЕСТУ ЗА ВЕСЬ КУРС ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
Чи обов’язковим є тест з історії України в межах НМТ
Так, історія України, як і попереднього року, є одним з трьох обов’язкових предметів у межах НМТ, що визначено Законом. Тож кожен учасник і кожна учасниця має скласти відповідний тест.
Яким буде тест з історії України
Зміст завдань відповідатиме програмі ЗНО з історії України й охоплюватиме всі теми, що стосуються історії України від найдавніших часів до подій початку ХХІ ст. Об’єктивне оцінювання рівня оволодіння змістом курсу з історії України можливе лише в разі охоплення всього континууму історичного процесу.
Скільки завдань буде в тесті
Основні параметри тестів будуть аналогічними до тих, що були чинні минулого року, адже не змінився формат проведення НМТ. Отже, на виконання тесту з історії України буде відведено 60 хвилин. За цей час треба виконати 30 завдань. Тобто, попри те, що зміст тесту буде розширено, кількість завдань збільшено не буде.

Запрошення на Круглий стіл: «Знання прав не звільняє від обов'язків» до річниці Конвенції про захист прав людини

Шановні студенти,
запрошуємо Вас прийняти участь у Круглому столі
«Знання прав не звільняє від обов'язків», присвяченому 74-й річниці з дня підписання Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Час та місце проведення конференції:
7 листопада 2024 року, 11.45
м. Черкаси, вул. Смілянська 83, 25 ауд.

Онлайн трансляція: Zoom

Ідентифікатор: 521 850 1267
Код доступу: 123

Гостьова лекція Сергія Даниленка для студентів Черкаської філії Європейського університету: як сучасні девайси впливають на особисту та професійну ефективність

👩‍🎓📚 Продовження курсу гостьових лекцій «Основи особистої та професійної ефективності» від Сергія Даниленка.
31 жовтня 2024 р. заступник директора Департаменту – начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної військової адміністрації Сергій Даниленко прочитав чергову гостьову лекцію для студентів Черкаської філії ПВНЗ «Європейський університет» на тему «Сутність, значення та вплив сучасних девайсів на особисту та професійну ефективність»
Слухачами гостьової лекції стали студенти Фахового бізнес-коледжу та бакалаврату.
Під час лекції студенти дізнались як сучасні девайси впливають на робочий процес , які є виклики та ризики, повʼязані з використанням девайсів та як ефективно і збалансовано використовувати девайси, підвищуючи продуктивність та зберігаючи власні ресурси.
Продовжуємо навчатись управляти власним часом, адже управляючи власним часом - управляємо власним життям .
Щиро дякуємо Сергій Даниленко за актуальну тему та цікаву лекцію і чекаємо продовження курсу 💛💙

Онлайн-зустріч із кіберполіцією: студенти Черкаської філії Європейського університету дізналися про інформаційну безпеку та можливості участі в «CYBER SECURITY CAMP»

28.10.2024 відбулася онлайн-зустріч здобувачів освіти Черкаської філії ПВНЗ «Європейський університет» з представником Департаменту кіберполіції Національної поліції в Черкаській області Олегом Паншутіним.
Захист прав та безпека у соціальних мережах посідає особливе місце в умовах війни.
Студенти дізналися про основні вимоги інформаційної гігієни в кіберпросторі, особливості протидії типовим видам онлайн-шахрайства в мережі Інтернет та обговорили шляхи їх уникнення.
У ході зустрічі презентовано також проєкт "Брама", діяльність якого спрямована на захист медіапростору від російської пропаганди, блокування каналів поширення дезінформації, протиправного та забороненого контенту. Родзинкою зустрічі стала презентація «CYBER SECURITY CAMP» – онлайн-конкурсу з кібербезпеки для студентів від кіберполіції та компанії Binancе. Учасників конкурсу чекатимуть чотири етапи: тестування на логічне мислення, вирішення квестових завдань та створення відеопрезентацій, переможці отримають чудову можливість з’їздити на 10-денний тренінг у Буковель, де зможуть пройти інтенсивний офлайн-курс з кібербезпеки та криптозахисту. Детальніше про конкурс: https://www.binance.com/uk-UA/events/cyber-security-camp .
Дякуємо усім учасникам та організаторам за цікаву зустріч! Разом ми зробимо Інтернет-простір безпечнішим! 🇺🇦

День української писемності та мови: факти, що надихають на вивчення і любов до рідної мови

🇺🇦28 липня 2023 року Президент України підписав указ і тепер 27 жовтня - День української писемності та мови в Україні.
🖋📚Цікаві факти про День української писемності та мови:
📢Українська мова - одна з найбагатших і наймилозвучніших мов світу. Вона походить від єдиного праслов'янського кореня, а не від давньоруської мови, яка розділилася на українську, білоруську та російську мови. Формуватися українська мова почала у VI столітті, цей процес тривав до XVI століття.
📜5 цікавих фактів про українську мову:
✔️в українській мові - близько 256 тисяч слів, але вона стрімко розвивається, тож насправді ця цифра зараз більша;
найуживаніша буква в українській мові - буква ✔️"п", на неї починається найбільша кількість слів, найменш уживана - буква "ф";
✔️українська мова - найбагатша на зменшувальні форми, наприклад, її має навіть слово "вороги" - "вороженьки";
✔️"Заповіт" Т. Г. Шевченка - рекордсмен серед перекладених творів, його переклали 147 мовами;
✔️найстарішою українською піснею вважається пісня "Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш".
✔️Державною мовою українська стала 26 жовтня 1989 року, зараз нею володіє близько 45 мільйонів осіб у всьому світі.

Європейський університет долучився до Радіодиктанту національної єдності: підтримка мови та культури об’єднує українців

Щорічно здобувачі освіти та викладачі Черкаської філії ПВНЗ «Європейський університет» долучаються до найбільшого українського флешмобу - написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
Радіодиктант національної єдності присвячений Дню української писемності та мови, який відзначають 27 жовтня.
Цьогоріч його авторкою стала письменниця Оксана Забужко, а читав поет та військовий Павло Вишебаба.
Подія, що об’єднує українців у всьому світі, стала символом підтримки української мови та культури. В аудиторіях університету панувала атмосфера натхнення, коли студенти та викладачі разом занурювалися в кожне слово диктанту, уважно слухаючи голос диктора. Для багатьох учасників це було не лише перевіркою грамотності, а й знаком національної єдності.
Радіодиктант національної єдності — це не просто освітня ініціатива, а й щорічний заклик до єднання та збереження рідної мови. Європейський університет гордо долучився до заходу, ще раз підкресливши значення української мови як основи національної ідентичності.
Україна єдина! 🇺🇦

Спеціальне тренування з цивільного захисту у Черкасах: готовність до надзвичайних ситуацій

18.10.2024 в Черкаській філії відбулося спеціальне обʼєктове тренування з питань цивільного заходу .
Дякуємо за допомогу у проведенні тренування завідувачу обласних і м.Черкаси курсів цивільного захисту НМЦ ЦЗ та БЖД Юрію ДРОГОВОЗУ.
Під час тренування учасники, керівний склад та відповідальні особи діяли згідно плану проведення тренування, показали готовність до дій у випадку надзвичайних ситуацій , виникнення пожежі та надання першої долікарської допомоги.
Результати проведення спеціального обʼєктового тренування засвідчили готовність колективу до дій при виникненні надзвичайних ситуацій .

Єднаймося мовою: Радіодиктант національної єдності з Оксаною Забужко та Павлом Вишебабою

🗓 25 жовтня о 11:00 🇺🇦 до Дня української писемності та мови відбудеться Радіодиктант національної єдності. Цьогоріч авторкою тексту стане письменниця Оксана Забужко, а читатиме поет і військовий Павло Вишебаба.
🎙 Радіодиктант транслюватиметься на Українському Радіо, Радіо Культура, Суспільне Культура, а також онлайн на YouTube та Facebook.
📚 Приєднуйтесь до найбільшого мовного флешмобу!

Європейський університет святкує 33й День народження!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Дорогі колеги, студенти, випускники та всі, хто є частиною великої родини Європейського університету!

Сьогодні ми відзначаємо особливу дату — 33 роки від дня заснування нашого університету. Цей заклад освіти виріс із великої мрії родини Тимошенків — Івана Івановича та Зої Іванівни, а сьогодні цю мрію з незмінною відданістю продовжує реалізовувати їх донька, ректор Олена Іванівна Тимошенко.

Від самого початку Європейський університет став місцем, де формувалися покоління людей, готових до викликів сучасного світу. Івана Івановича та Зою Іванівну завжди надихала ідея створити університет, який не лише надаватиме знання, але й готуватиме молодь до реальних викликів, навчаючи актуальним навичкам і вмінням. Вони присвятили свої життя тому, щоб заклад став осередком розвитку, інновацій та практичних знань, що відповідають потребам часу.

Ця відданість справі продовжує жити завдяки безцінному внеску всієї команди Європейського університету — керівництва, викладачів, науковців, адміністративного персоналу та студентів. Це спільна справа, де кожен, працюючи на своєму місці, додає частинку себе до розвитку університету.
Кожен викладач, який запалює в очах студентів цікавість до знань, кожен співробітник, який робить навчальний процес комфортним і ефективним, кожен студент, який щодня прагне більшого — разом ми творимо історію цього закладу.

Європейський університет — це не лише мрія, що була реалізована, це результат спільної праці великої команди однодумців, які вірять у важливість освіти і розвиток нових поколінь.

З Днем народження, Європейський університете! Нехай кожен новий рік приносить нові успіхи, а кожен, хто навчається або працює тут, знаходить натхнення й підтримку на своєму шляху.